Anslutningsorter/ Tidtabeller

Hemsedal, Hafjell, Norefjell.

Tidtabell, pristillägg weekendbussar torsdag-söndag

(Avgångstider kan ändras, se bokningsbevis)

Lund (Lund S/Circle K) 09.45 300:- p.p
Malmö (Frans Suell statyn N. Vallg.) 10.00 300:- p.p
Landskrona, (nya jvg. stationen) 10.25 250:- p.p
Helsingborg (södra) Shell Ättekulla) 10.40 250:- p.p
Ängelholm (Gobiten vid Mc Donalds E6:an) 11.10 250:- p.p
Mellbystrand (Maxi/ Mc Donalds) 11.30 200:- p.p
Halmstad (Arenan ) 11.40 200:- p.p
Falkenberg (Mc Donalds) 12.15 150:- p.p
Varberg (Mc Donalds) N. infart. 12.45 150:- p.p
Kungsbacka (Circle K/Onsala motet) 13.25 100:- p.p
Göteborg (Lisebergs/ Södra entré) 14.00
Kungälv (Tappen Eriksdal) 14.15
Stenungsund (Spekeröd statoil tappen) 14.25
Ljungskile (Busstation) 14.45
Uddevalla (Torp bhpl.) 15.10
Munkedal (Bohus Rasta) 15.35
Tanum (Rasta)

Skee (bussation)

16.00
16.20

Hemsedal, Norefjell, Hafjell.

Tidtabell, pristillägg mittveckobussar söndag-torsdag

(Avgångstider kan ändras, se bokningsbevis)

Lund (Lund S/ samåkningsparkering) 06.50 Vuxen 300:- Barn 150:-
Malmö (Franzuel statyn N. Vallg.) 07:05 Vuxen 300:- Barn 150:-
Landskrona (nya jvg. stationen) 07:30 Vuxen 250:- Barn 150:-
Helsingborg (södra) Shell Ättekulla) 07:45 Vuxen 250:- Barn 150:-
Ängelholm (Gobiten vid Mc Donalds E6:an) 08.10 Vuxen 250:- Barn 150:-
Mellbystrand (Maxi) 08.30 Vuxen 200:- Barn 100:-
Halmstad (Eurostop Cirkel K) 08.45 Vuxen 200:- Barn 100:-
Falkenberg (Mc Donalds) 09.15 Vuxen 150:- Barn 75:-
Varberg (Mc Donalds) N. infart. 09.40 Vuxen 150:- Barn 75:-
Kungsbacka (Circle K/Onsala motet) 10.30 Vuxen 100:- Barn 50:-
Göteborg (Liseberg/ Södra entré) 11.00
Kungälv (Tappen Eriksdal) 11.10
Stenungsund (Circle K/Spekeröd tappen) 11.20
Ljungskile (Busstation) 11.35
Uddevalla (Torp bhpl.) 12.00
Munkedal (Bohus Rasta) 12.25
Tanum (Rasta) 12.40
Skee (Busstationen) 13.00

Italien, Österrike

Livigno, Val di Sole samt Mayrhofen
V7. Livigno går bussen från Göteborg, övriga veckor är Halmstad den anslutningsort som ligger mest söderut.

Göteborg (Liseberg/ Södra entré) 09.10 250:- p.p
Kungsbacka (Circle K/Onsala motet) 09.35 250.- p.p
Varberg (Mc Donalds) N. infart. 10.05 200:- p.p
Falkenberg (Mc Donalds) 10.35 200:- p.p
Halmstad (Arenan) 11.10
Örkelljunga (Coop parkering) 11.25
Mellbystrand (Maxi/ Mc Donalds) 11.30
Östra Karup (Samåkningsparkering E6:an) 11.45
Hässleholm (Österås parkering) 11.50
Ängelholm (Gobiten vid Mc Donalds E6:an) 12.00
Sösdala (bussationen) 12.10
Åstorp (Check Point) 12.15
Höör (Frostacenter) 12.20
Helsingborg (södra) Shell Ättekulla) 12.30
Landskrona (nya jvg.stationen) 12.50
Eslöv (Circle K) 13.00
Lund, (Flädie/ samåkningsparkering) 13.30
Malmö (Frans Suell statyn N. Vallg.) 13.45