Anslutningsorter/ Tidtabeller

Hemsedal, Hafjell, Norefjell.

Tidtabell, pristillägg weekendbussar torsdag-söndag ( ej v16 ons-söndag)

(Avgångstider kan ändras, se bokningsbevis)

Lund (Lund S/Circle K) 09.45 300:- p.p
Malmö (Frans Suell statyn N. Vallg.) 10.00 300:- p.p
Landskrona, (nya jvg. stationen) 10.25 250:- p.p
Helsingborg (södra) Shell Ättekulla) 10.40 250:- p.p
Ängelholm (Gobiten vid Mc Donalds E6:an) 11.10 250:- p.p
Mellbystrand (Maxi/ Mc Donalds) 11.30 200:- p.p
Halmstad (Arenan ) 11.40 200:- p.p
Falkenberg (Mc Donalds) 12.15 150:- p.p
Varberg (Mc Donalds) N. infart. 12.45 150:- p.p
Kungsbacka (Circle K/Onsala motet) 13.25 100:- p.p
Göteborg (Lisebergs/ Södra entré parkering) 14.00
Kungälv (Tappen Eriksdal) 14.15
Stenungsund ( Circle K Stora Höga Spekeröd E6 tappen) 14.25
Ljungskile (Busstation) 14.45
Uddevalla (Torp bhpl.) 15.10
Munkedal (Bohus Rasta) 15.35
Tanum (Rasta)

Skee (bussation)

16.00
16.20

Hemsedal, Norefjell, Hafjell.

Tidtabell, pristillägg mittveckobussar söndag-torsdag (samt v 16 ons-söndag)

(Avgångstider kan ändras, se bokningsbevis)

Lund (Lund S/ samåkningsparkering) 06.50 Vuxen 300:- Barn 150:-
Malmö (Franzuel statyn N. Vallg.) 07:05 Vuxen 300:- Barn 150:-
Landskrona (nya jvg. stationen) 07:30 Vuxen 250:- Barn 150:-
Helsingborg (södra) Shell Ättekulla) 07:45 Vuxen 250:- Barn 150:-
Ängelholm (Gobiten vid Mc Donalds E6:an) 08.10 Vuxen 250:- Barn 150:-
Mellbystrand (Maxi) 08.30 Vuxen 200:- Barn 100:-
Halmstad (Eurostop Cirkel K) 08.45 Vuxen 200:- Barn 100:-
Falkenberg (Mc Donalds) 09.15 Vuxen 150:- Barn 75:-
Varberg (Mc Donalds) N. infart. 09.40 Vuxen 150:- Barn 75:-
Kungsbacka (Circle K/Onsala motet) 10.30 Vuxen 100:- Barn 50:-
Göteborg (Liseberg/ Södra entré parkering) 11.00
Kungälv (Tappen Eriksdal) 11.10
Stenungsund ( Circle K Stora Höga Spekeröd E6 tappen) 11.20
Ljungskile (Busstation) 11.35
Uddevalla (Torp bhpl.) 12.00
Munkedal (Bohus Rasta) 12.25
Tanum (Rasta) 12.40
Skee (Busstationen) 13.00

Italien, Österrike

V7. Livigno går bussen från Göteborg, övriga veckor är Halmstad den anslutningsort som ligger mest söderut.

Göteborg (Liseberg/ Södra entré parkering) 09.10 250:- p.p
Kungsbacka (Circle K/Onsala motet) 09.35 250.- p.p
Varberg (Mc Donalds) N. infart. 10.05 200:- p.p
Falkenberg (Mc Donalds) 10.35 200:- p.p
Halmstad (Arenan) 11.10
Örkelljunga (Röke Buss garage) 11.25
Mellbystrand (Maxi/ Mc Donalds) 11.30
Östra Karup (Samåkningsparkering E6:an) 11.45
Hässleholm (Österås parkering) 11.50
Ängelholm (Gobiten vid Mc Donalds E6:an) 12.00
Sösdala (bussationen) 12.10
Åstorp (Check Point) 12.15
Höör (jvg stationen/buss) 12.20
Helsingborg (södra) Shell Ättekulla) 12.30
Landskrona södra, Preem/Max 12.50
Eslöv (Circle K) 13.00
Lund, (Flädie/ samåkningsparkering) 13.30
Malmö (Frans Suell statyn N. Vallg.) 13.45